ИНФОРМАЦИЈЕ О КАРИЈЕРИ, ИЗБОРУ ЗАНИМАЊА И ДАЉЕМ ШКОЛОВАЊУ

Поштовани ученици,

У овом одељку можете се информисати о вашој даљој каријери. Тачније о евентуалном избору занимања након средње школе, или о даљем школовању.

У одељку „ПРОФЕСИЈЕ“, можете пронаћи линкове различитих занимања која су актуелна, интересантна и привлаче пажњу јер доносе новац. У сваком видеу је појашњено и објашњено по једно од наведених занимања:

• Архитекта
  • Тренер
  • ТВ водитељ/ка
  • Психотерапеут

Уколико на списку нема занимања које вас анимира, постоји следећа опција.

На сајту „БОШ“-а – београдске отворене школе постоји сијасет информација:

У тулбару на врху странице постоје разне информације. Претходно је потребно да се региструјете на сајт. Између осталих постоји одељак „Занимање“. Када отворите укуцајте жељено занимање и сајт вам избаци неопходне информације. Нпр. укуцате занимање „Официр“, а у доњем прозору вам тражи да одаберете област. Наравно да се ово занимање сврстава у Безбедоносне делатности. Сајт Вам избаци сва могућа занимања у тој области. Овај поступак поновите за звако жељено занимање.

У одељку „Образовање“ можете пронаћи све Државне и Приватне факултете, Државне и Приватне високе школе.

У одељку Тестови, унесите имејл и лозинку и послаће вам тест за професионалну оријентацију ко још не зна шта би могао даље након завршене средње школе.

Такође, у одељку «саветница» постоје многобројна питања и одговори, па ако не постоји одговор на ваше питање можете послати упит и добити одговор.

Такође вам постављам линк Едукативног центра из Крушевца где вас у 16 видео клипова воде кроз програм знањем до посла. Посети те ову страницу на YouTube-у и информишите се.