Примена фрактала приликом креирања новогодишњих честитки у оквиру пројекта Geometry of countries.

У оквиру пројекта Geometry of Countries jeдан од занимљивих задатака је био креирање новогодишњих честитки методом фрактала, које су партнери пројекта требали да деле међусобно поштом: Турска, Србија, Босна и Херцеговина, Пољска, Португал и Румунија. Ученици Прве техничке школе, заједно са професорoм Марином Николић, су са задовољством урадили овај задатак и направљене честитке послали својим партнерима у Турској.

Ученици  школе BANDIRMA BİLİM VE SANAT MERKEZİ, нашег партнера из Турске, предвођени професором ELVAN İNAN, заједно са својим новогодишњим честиткама, ²дошли² су у нашу школу. Ученици Прве техничке школе су били одушевљени овом идејом и разменом вредности интеркултуралног наслеђа.