Званично саопштење у вези инцидента од 31.01.2019. год.

Дана 31.01.2019. године, пред крај другог часа у поподневној смени, у фискултурној сали Прве техничке школе у Крагујевцу, након краће вербалне расправе, ученик трећег разреда ударио је пеницом ученика другог разреда, који је том приликом изгубио свест и при паду ударио главом о под.

Ученику је на лицу места одмах указана прва помоћ од стране наставника физичког васпитања (што се све види на снимку са видео надзора који у школи постоји), након чега је повређени ученик колима хитне помоћи превежен у Ургентни центар Клиничког центра Крагујевац.

Родитељи оба ученика су одмах обавештени о инциденту.

У складу са чланом 85. Закона о основама система образовања и васпитања, одмах је покренут васпитно-дисциплински поступак.

Тим за заштиту деце од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања, после инцидента, узео је изјаве од ученика који је изазвао инцидент, и то у присуству његовог родитеља, затим присутних ученика-сведока из оба одељења, оба присутна наставника, обавестио Полицијску управу преко Школског полицајца, након чега је обавештено и Министарство просвете, науке и технолошког развоја Р. Србије, Школска управа у Крагујевцу.

Према тренутним информацијама из Ургентног центра КЦ Крагујевац, стање повређеног ученика је стабилно, опсервације су још у век у току, дијагностичке процедуре ће бити поновљене и у току данашњег дана

Копија трајног записа са видео надзора предата је надлежном полицијском службенику, који ће је даље проследити радницима Одељења криминалистичке полиције ПУ Крагујевац.

С обзиром на чињеницу да ће повређени ученик бити задржан не одељењу неурохирургије до понедељка, надлежни Виши јавни тужилац ће одлуку о покретању кривичног поступка донети у зависности од тежине нанетих повреда.

Школа изражава жаљење због немилог догађаја, а у складу са Законом биће прудузете све неопходне мере ради утврђивања васпитно-дисциплинске одговорности актера овог догађаја.