Фестивал науке “Знање је бесконачно”

Дана 29.11.2019. године у Првој крагујевачкој гимназији одржан је 8. Фестивал науке под слоганом „Знање је бесконачно“. Поред ученика и наставника основних, средњих школа и факултета из Крагујевца и других градова Србије, учествовали су и гимназијалци из земаља у окружењу.

На фестивалу су презентовани експерименти и радови из разних области: физике, хемије, роботике, друштвених наука, уметности.

Ученици Невена Ђорђевић,  Јована Ковачевић, Никола Луковац и Никола Кузмановић, са наставницама Зорицом Стефановић и Тамаром Ускоковић, представили су своје радове из области хемије:

1. Зелена синтеза наночестица сребра
  2. Доказивање присуства каротена у фанти
  3. Одређивање pH вредности сокова на тржишту

Посетиоци су са посебном пажњом слушали излагање ученика о добијању наночестица сребра из латица руже и екстракта кафе, њиховој примени и значају зелене синтезе.

Прва крагујевачка гимназија доделила је захвалницу Првој техничкој школи за учешће на Фестивалу науке.