Трећи дан треће мобилности у Србији, у Првој техничкој школи, био је посвећен радионици у којој су ученици, уз помоћ наставника, радили у четири раније формирана интернационална тима (по један ученик из Македоније, Србије, Турске и Румуније). Тимови су, користећи унапред припремљене шаблоне, израђивали радове у програму Geogebra техником String Art.
Свaки тим је најпре урадио задати шаблон у програму Geogebra, а затим га пренео на папир. Након ове активности уследила је едукативна посета манифестацији „Мај – месец математике“, која се одржавала у музејском комплексу Амиџин конак. Током посете, ученици су учествовали у бројним интерактивним поставкама и садржајима који математику приближавају на креативан и приступачан начин, подстичући интересовање и љубав према овој науци.
После ручка, настављена је креативна радионица у оквиру које су ученици практично применили научено. На основу Geogebra шаблона израђивали су ручно прављене String Art радове на дрвеним рамовима, користећи обојене конце. Сваки тим је имао задатак да направи једну страну коцке по задатом шаблону.
Након израде, тимови су фотографисали своје радове и те фотографије искористили за допуну постојећих постера у алату Canva, који су започети претходног дана. Нове фотографије и описи активности обогатили су визуелни приказ тимског и сарадничког рада, који ће остати као трајно сведочанство успешне пројектне сарадње.
Наставници који су реализовали радионице били су:
Марина Николић, Милена Вучићевић, Татјана Радоњић Мојсиловић и Велимир Дуканац.
Ученици домаћини, који су помогли у реализацији радионица:
Јелена Ђошић, Михаило Петровић, Иван Стојадиновић, Александар Перић, Јована Симовић, Матеја Арсенијевић, Вања Аксовић, Вања Лончар, Лука Петровић, Петра Зубер, Николина Јанић и Филип Бошковић.












